Naša partnerska škola OŠ “ prof. dr. Josipa Plemlja”, Bled, otvorila nam je put za učestvovanje sa drugim državama regiona , u sportskim igrama mladih “Žogarija”.

Bilo nam je zadovoljstvo uzeti učešće u još jednom međunarodnom projektu, koji je također projekat druženja i radosti mladih, koji se uče poštovati različitosti i kulturu, te se učiti fer i poštenoj igri.

Pored sportskih igara učenika trećih i četvrtih razreda, kao i njihovih učitelja, učenici su priredili i kulturno-zabavni program, te su bili veoma primjećeni u zajedničkom izvođenju sevdalinke, skupa sa učenicima OŠ ”Pale”, kada su učenici bili obučeni u narodne nošnje naših naroda.

Učenici i predstavnici škole su bili dostojanstveni kosmopoliti i ambasadori škole, grada i države.